אודות

 

 אילנה ויבל

השכלה ועיסוקים

בשנת 1992 יצאתי בפעם האחרונה משערי הטכניון בחיפה, לאחר טקס הסיום של התואר השני , עם התעודה היוקרתית,M.Sc.  , בתעשייה וניהול בתחום מדעי ההתנהגות.

(אל הטכניון הגעתי מהאוניברסיטה בחיפה (עשינו השלמה בטכניון) שם סיימתי את לימודי בסוציולוגיה ומדעי המדינה B.A  . את התיכון סיימתי בבית ספר בסמ"ת בחיפה – במגמת מכשור ובקרה)

בשנים שלאחר לימודיי בטכניון התנסיתי במגוון עיסוקים כולם קשורים לפיתוח אישי וניהולי. עבדתי בחברת מומנטום כמאפשרת של  שיטת "שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" במשך 7 שנים, במקביל לימדתי באוניברסיטת "דרבי" בלימודי תואר ראשון ושני, הייתי ראש מודול, אחראית על שלושה קורסים, ניהלתי 30 מרצים. (1997 – 2004 )

בשנת 2004 פרשתי ממומנטום ומדרבי , כדי לפתח את השיטה שלי, והוצאתי את הספר "מסע אל תוך עצמי" ב2009 .

בשנים אלו ליוויתי עסקים קטנים ובינוניים כיועצת ארגונית עסקית. במקביל לליווי לקוחות פרטיים בתחומי הייעוד האישי והקריירה כמאמנת.

היום במקביל לליווי תהליכי ייעוד, שליחות הגשמה וקריירה ,עובדת באוניברסיטה הפתוחה ביחידה להשתלמות עובדי הוראה , וכן מלווה חדרי מורים בבתי ספר מטעם משרד החינוך.

בסוף 2015 יצא ספרי באנגלית , נמצא באמזון, "make your passion your reality":

http://goo.gl/teqOw8

 

חיים אישיים

חיפה 1959 ליד השוק בהדר ,שם נולדתי. הורי זוג מוזר בזמנו, אבי מפולין והשואה ואמי הגיעה בעלייה ממרוקו דרך צרפת. החיים בבית של מהגרים ,לא היו קלים. גם כלכלית וגם רגשית.

את רוב ילדותי ביליתי בספריה העירונית פבזנר ועם החברות במעבר בין הבתים.

לתיכון הלכתי לבית ספר מקצועי +בגרות, בסמ"ת ,בעקבות בקשת הורי שיהיה לי מקצוע. שם למדתי מכשור ובקרה.

מתוך אמונה בהיותי חלק ממדינת ישראל הצעירה, ביקשתי לשרת בצבא בתפקיד שיהלום את לימודי בתיכון. הצבא לא כל כך ידע  איך להתייחס אלי . בסופו של דבר מכיוון שלא הייתי מעוניינת לחתום קבע, צרפו אותי לשלב האחרון של קורס חמ"מ בנות הראשון בצה"ל בטכני של חיל האוויר. בסיום הקורס הצטלמנו לוחצות את ידו של אלוף דוד עברי מפקד חיל האוויר בזמנו, בקבלת התעודה. את שירותי העברתי בבסיס חיל האוויר ברמת דוד, מהטייסת עד למעבדות.

השתחררתי ב1979 , עברתי מספר מקומות עבודה, מקולסו במת"מ עד לבנק לאומי בחיפה. הבנתי שהעולם הטכנולוגי  איננו הקריירה שלי, ואילו בבנק ניתן להשיג פרנסה וביטחון.

1984 פוגשת אותי כבר נשואה, עוברת אחרי בעלי לגליל, חיה במשך 20 שנה בישוב קהילתי עם שני ילדים ומכונית.

כשפגשתי את בעלי , הבנתי שאוכל להתחיל ללמוד, עזבתי את הבנק לאחר קבלת הקביעות, דבר שהיה מסעיר מאוד בזמנו. תואר ראשון באוניברסיטה בחיפה, נולד הבן הבכור, תואר שני בטכניון ואז כבר נולדה הבת הצעירה.

ב2008 עברנו לזכרון יעקב , שם המשכנו בעיסוקנו. וכאשר הילדים עזבו את הבית, עברנו לקריית ביאליק ועכשיו אנו חיים כאן והילדים במרכז הארץ.

בנוסף  אני עושה כל יום ספורט ומחבבת את הקיקבוקסינג, מאמצת שיטת אכילה נכונה והרגלי חיים בריאים . תומכת בבעלי בשינויים שהוא עובר ומהווה גב ואוזן לילדים שלי תמיד.